Naprzód Pentax Optio E60

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pentax Optio E60

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Firma Pentax zaprezentowała swój kolejny kompaktowy aparat o symbolu E60. Podobny jest do modelu M60, który został wczoraj przedstawiony. Zasadnicza różnica między nimi spoczywa głównie w wyposażeniu.

Firma Pentax zaprezentowała swój kolejny kompaktowy aparat o symbolu E60. Podobny jest do modelu M60, który został wczoraj przedstawiony. Zasadnicza różnica między nimi spoczywa głównie w wyposażeniu.

Pentax Optio E60

Jest to aparat o udanym, eleganckim wyglądzie, zwłaszcza w kolorystycznej kombinacji czerni ze srebrem. Parametry urządzenia są bardziej niż wystarczające – soczewka dysponuje maksymalną rozdzielczością 10.1 MPx i 3x zoomem optycznym. Wymiary aparatu są również zadowalające: 98 × 59 × 25 mm przy wadze 175g. Z tyłu znajduje się 2,4-calowy ekran LCD o rozdzielczości 112 tysięcy pikseli. Nie oferuje on jednak zbyt wysokiej ostrości, a rozdzielczość mogłaby być zdecydowanie większa. Klasyczny panel sterowania zawiera jeden wielki przycisk do obsługi menu oraz 4 mniejsze dodatkowe przyciski. Brakuje wizjera optycznego, ale ponieważ wyświetlacz dość dobrze radzi sobie z pokryciem obiektu, nie jest to wielką przeszkodą.

Pentax Optio E60

Jeśli chodzi o zdjęcia to ich ostrość zapewnia cyfrowa stabilizacja obrazu. Brakuje stabilizacji optycznej, ale cyfrowa dość dobrze wykonuje swoją pracę i nie mieliśmy z nią żadnego problemu. Zdjęcia są zapisywane w formacie JPEG, aparat posiada również możliwość nagrywania filmów w najwyższej rozdzielczości 640 x 480 przy prędkości 30 klatek na sekundę. Lampa błyskowa zawiera funkcję redukcji efektu czerwonych oczu, przy czym nie jest zbyt efektywna – ma zasięg jedynie 0,35 do3,2 metra. Mile nas zaskoczyła obecność systemu PictBridge, który umożliwia drukowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu. Wstępna cena i data wprowadzenia aparatu na rynek nie jest jeszcze znana. Przewiduje się, że koszty zakupu nowego modelu nie będą wysokie.

Pentax Optio E60

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 2

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Pentax Optio E60


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.