Naprzód Fujifilm A100 i A150

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm A100 i A150

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Dziś zaprezentujemy kolejne nowości firmy Fujifilm. W tym samym czasie wprowadziła na rynek dwa nowe kompaktowe aparaty fotograficzne A100 i A150, które są przeznaczone dla początkujących użytkowników.

Dziś zaprezentujemy kolejne nowości firmy Fujifilm. W tym samym czasie wprowadziła na rynek dwa nowe kompaktowe aparaty fotograficzne A100 i A150, które są przeznaczone dla początkujących użytkowników. Temu odpowiada zarówno cena, jak i podstawowe wyposażenie.

Fujifilm A100 i A150

Ze strony wyposażenia oraz mocy, oba aparaty są praktycznie takie same. Najwyraźniejsza różnica tkwi w ich wadze. Design jest klasyczny, jak przystało na kompakty, dla których najcharakterystyczniejszym elementem jest cienkie ciało oraz dobra jakość wykorzystanych do ich budowy materiałów. Rozmiary modelu A150 to 92 x 61 x 22 mm, a waga to 130g. Model A100 ma taki sam rozmiar, ale jego waga to 124g. Kolejną, tym razem wyraźną różnicą, są ekrany. W A150 znajdziecie ekran LCD o przekątnej 3'', model A100 posiada troszkę mniejszy ekran o przekątnej 2.7''. Pod innymi względami są praktycznie takie same i oba posiadają ok. 97% pokrycia. W obu modelach brakuje celownika optycznego. Obok ekranu znajduje się przejrzysty panel sterujący, który składa się z okrągłego sterownika menu oraz dwóch dodatkowych przycisków. Z tyłu znajduje się także sterownik zoomu. Pozostałe przyciski umieszczone są klasycznie na górnej części aparatu. Oba modele korzystają z takiego samego obiektywu (10 Mpx) z 3x zoomem optycznym oraz 5.7x zoomem cyfrowym. Aparaty posiadają system pozwalający na powiększenie zoomu cyfrowego aż na 17.1x. Teraz zaprezentujemy wyposażenie, które w obu modelach jest praktycznie takie same.

Fujifilm A100 i A150

Byliśmy bardzo zadowoleni z obecności stabilizacji obrazu, która jest odpowiedzialna za ostre fotografie i w przypadku, że będą wam się trząść ręce. Przed zrobieniem zdjęcia, będziecie mogli wybrać jeden z 14 trybów (np. Snow, Sport lub Party). Za proste nastawienie jest odpowiedzialny system Automatic scene recognition. Największa rozdzielczość zdjęć przy wykorzystaniu wszystkich MPx to 3648 x 2736 pikseli i możecie osiągnąć aż 640 x 480 pikseli. Można oczywiście rejestrować wideo i z dźwiękiem w najwyższej rozdzielczości 640 x 480 pikseli przy szybkości 30 zdjęć na sekundę (fps). Fotografie zapisywane są w klasycznym formacie JPEG, a wideo w AVI. Najwyższa wartość ISO to 1600, ale najwyższa wartość, która bedzie miała wpływ na jakość zdjęć to ISO 400. Możecie je podłączyć do komputera za pomocą portu USB 2.0. Za dostarczenie energii odpowiadają dwie baterie AA, które będą częścią zestawu. Zintegrowana pamięć to 52MB, a dodatkowo aparaty wspierają karty pamięci typu SD / SDHC. Jak na razie nie została podana data wprowadzenia ich na rynek, ani cena, za jaką będą do nabycia.

Fujifilm A100 i A150

Fujifilm A100 i A150

Oba modele będą charakteryzować się przede wszystkim całkiem dobrym wyposażeniem, w którym znajdziecie chociażby stabilizację obrazu oraz możliwość rejestracji widea z dźwiękiem. Design jest bardzo prosty, a tym samym estetyczny, dzięki czemu jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze.

Fujifilm A100 i A150

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Fujifilm A100 i A150


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.