Naprzód Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Firma Canon niedawno przedstawiła dwa nowe aparaty kompaktowe z serii PowerShot z oznaczeniem PowerShot SD780 IS i PowerShot SD1200 IS (w Europie będzie to Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS)

Firma Canon niedawno przedstawiła dwa nowe aparaty kompaktowe z serii PowerShot z oznaczeniem PowerShot SD780 IS i PowerShot SD1200 IS (w Europie będzie to Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS). Zapoznajmy się z pierwszymi informacjami i fotografiami.

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 100 IS

Ze strony designu, oba aparaty są bardzo do siebie podobne. Całkowite rozmiary tego modelu to: 87 x 56 x 18 mm oraz waga 160g, co daje całkiem rozumne parametry. Canon Digital IXUS 100 IS korzysta z obiektywu o najwyższej rozdzielczości 12.1 MPx i 3x zoomu optycznego. Są to bardzo dobre parametry. Na tylnej ścianie umieszczony jest 2.5'' ekran LCD, który dysponuje 100% pokryciem z obrazem rzeczywistym. Model jest wyposażony w celownik cyfrowy. Najwyższa rozdzielczość zdjęć przy wykorzystaniu wszystkich Mpx, to 4000 x 3000 pikseli i oczywiście aparat posiada możliwość rejestracji wideo w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli przy szybkości 30 zdjęć na sekundę (fps). Za odpowiedną szybkość fotografowania jest odpowiedzialny najnowszej generacji procesor DIGIC 4 oraz systemy Image Stabilizer, Motion Detection i Face Detection. Dzięki systemowi Scene Detection, nie będziecie mieć najmnejszego problemu z ustawieniem aparatu, co na pewno docenią początkujący użytkownicy. Aparat będzie do dyspozycji w czarnym, srebrnym, złotym oraz czerwonym kolorze.

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 95 IS

Design tego modelu jest prawie identyczny jak jego brata, ale niestety, w porównaniu do niego, jest trochę gorzej wyposażony. Obiektyw posiada rozdzielczość 10 MPx oraz 3x zoom optyczny. Na tylnej ściance, umieszczony jest 2.5 '' ekran LCD i także w tym modelu odnajdziecie celownik optyczny. Model ten sprawia wrażenie bardzo wytrzymałego na wszelakie uszkodzenia. Jego kompaktowe rozmary, to: 86 x 55 x 22mm oraz waga 120g. Najwyższa rozdzielczość zdjęć przy wykorzystaniu wszystkich Mpx, to 3648 x 2736 pikseli. Tak samo jak wyżej opisany model, i ten będzie wyposażony w systemy Stabilizer, Motion Detection oraz Face Detection. Oba aparaty posiadają także system PictBridge, który jest odpowiedzialny za bezpośredni druk fotografii z aparatu. Wyposażone są w slot na karty pamięci typu: SD, SDHC, MMC, MMCplus oraz HC MMCplus. Model ten, można połączyć z komputerem za pomocą portu USB. Znajdziecie tu także slot AV out (PAL / NTSC switchable). Model będzie do dyspozycji w niebieskim, różowym, szarym oraz srebrym kolorze.

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Canon Digital IXUS 100 IS i Digital IXUS 95 IS


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.