Naprzód Superzoom Pentax X70

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Superzoom Pentax X70

Firma Pentax przedstawia Pentax X70, lekki kompaktowy ultrazoom (EVF) z 12 mpix chipem i 24krotnym zoomem optycznym pokrywającym się z szeroką i ultradługą ogniskową.

Firma Pentax przedstawia Pentax X70, lekki kompaktowy ultrazoom (EVF) z 12 mpix chipem i 24krotnym zoomem optycznym pokrywającym się z szeroką i ultradługą ogniskową.

Superzoom Pentax X70

Ten aparat cyfrowy, znajduje się pomiędzy kompaktowymi aparatami a lustrzankami cyfrowymi. Kierowany przede wszystkim do bardziej zaawansowanych amatorów fotografii, dla których klasyczne kompakty są już niewystarczające i którzy jednocześnie pragną inwestować do prawdziwych DSLR. Pentax X70 oferuje wiele funkcji, które nie znajdziecie w większości aparatów tej klasy. Jest to przede wszystkim bardzo dobrej jakości 24krotny zoom optyczny w zakresie 26 mm - 624 mm (odpowiednik 35 mm) oraz światłoczułości f 2,8 na szerokim i f 5,0 na długim końcu. Duży zakres ogniskowej odpowiednio dopełnia wysokiej jakości stabilizacja optyczna (SR - shake reduction), z którą firma Pentax ma doświadczenia w DSLR. Obok wielu kreatywnych trybów, znajdują się także tryby preferencji przesłony i czasu (A i S) oraz calkowita możliwośc wyboru trybu manualnego (M).

Superzoom Pentax X70

12 mpix (1/2,3") chip CCD oferuje wystarczającą rozdzielczość do druku w formacie A3 a przy dużym zakresie wrażliwości (ISO 50-6400) jest naprawdę uniwersalnym aparatem. Co więcej, wyposażony jest w tryb Auto ISO, w którym aparat automatycznie ustawia odpowiednią wrażliwość na podstawie warunków oświetleniowych. Możliwości aparatu są wzbogacone o tryb szybkiej rejestracji zdjęć, który umożliwia zrobienie aż 21 zdjęć przy szybkości 11 fps. W tym trybie, dochodzi do obniżenia rozdzielczości na jedyne 5 mpix.

Superzoom Pentax X70

Zapisane fotografie można obejrzeć na 2,7" ekranie z dziś już zwykłą rozdzielczością 230 000 pikseli. Ekran jest dodatkowo uzupełniony o celownik elektroniczny, co pozwala go przyporządkować do kategorii EVF (aparaty z celownikiem elektronicznym, czasem niewłaściwie określane jako lustrzanki elektroniczne). Możliwości, jakie oferuje ten aparat, są naprawdę szerokie. Np. istnieje możliwość rejestracji widea w rozdzielczości HD 1280x720 przy 15 fps lub możliwość skorzystania ze stabilizacji optycznej podczas nagrywania.

Superzoom Pentax X70

Pentax X70 można zaliczyć między aparaty fotograficzne, które zachwycą odbiorcę i które na pewno nie stracą się wśród konkurencji na targu fotograficznym.

Superzoom Pentax X70

Superzoom Pentax X70

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Superzoom Pentax X70


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.