Naprzód Olympus E-620

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus E-620

Firma Olympus przedstawiła najmniejszą lustrzankę cyfrową E-620 z wbudowaną stabilizacją oraz z zaawansowanymi możliwościami kreatywnymi.

Firma Olympus przedstawiła najmniejszą lustrzankę cyfrową E-620 z wbudowaną stabilizacją oraz z zaawansowanymi możliwościami kreatywnymi.

Olympus E-620

Olympus E-620 jest małą lustrzanką, posiadającą za to wiele filtrów artystycznych, jak np. filtr Pop Art, Miękka ostrość, Jasna i Lekka Kolorystyka, Ziarno Filmu światłoczułego oraz Kamera Otworkowa (camera obscura). Inne efekty można uzyskać poprzez tryb Wielokrotnej Ekspozycji. Pozwala to na nałożenie na siebie bezpośrednio w aparacie kolejno rejestrowanych kadrów i to zarówno w przypadku fotografowania z wykorzystaniem celownika jak i przy stosowaniu podglądu Live View na monitorze.

Olympus E-620

E-620 został wyposażony w system rozpoznawania twarzy, w którym identyfikuje znajdujące się w kadrze twarze, ustawia na nie ostrość i dobiera właściwe parametry ekspozycji. Z innych, ciekawych funkcji warto wspomnieć o funkcji automatycznej gradacji, która korzysta z technologii kompensacji cienia. Jej zadaniem jest poprawa ekspozycji zdjęcia w jego ciemnych partiach i unikanie wypalania szczegółów w jasnych partiach obrazu.

Olympus E-620

Dobrej jakości stabilizacja (IS - Image Stabilization) rozszerza możliwości fotografowania oraz pracuje w trzech niezależnych trybach, kiedy w pierwszym trybie chip aparatu jest stabilizowany zarówno w poziomie, jak i pionie, natomiast w kolejnych trybach, stabilizacja dotyczy tylko pionu lub poziomu. Różne możliwości stabilizacjio można wykorzystać np. podczas panningu (ostry, szybko poruszający się objekt na rozmazanym tle). Został wyposażony w najnowszej generacji matrycę Hi-Speed Live MOS o rozdzielczości 12.3 miliona pikseli. Łączy on zaawansowaną specyfikację sensora Full Frame Transfer (FFT) CCD z niskimi wymaganiami odnośnie zasilania charakteryzującymi układy CMOS.

Olympus E-620

TruePic III+ wspiera funkcję filtrów artystycznych. E-620 udostępnia szeroki zakres ekwiwalentów czułości, który wynosi od 100 do 3200 ISO, z możliwością regulacji co 1/3 EV. Tak wysokie ekwiwalenty czułości w połączeniu z układem mechanicznej stabilizacji matrycy (o bardzo szerokim zakresie kompensacji, aż do 4EV) czynią z E-620 doskonałe narzędzie do fotografowania w świetle zastanym (teatry, koncerty). Stabilizacja obrazu może pracować w dwóch trybach: redukować drgania w osi poziomej i pionowej lub tylko pionowej. Firma Olympus poszerza ofertę obiektywów oraz osprzętu, aby użytkownicy nowej lustrzanki nie byli niczym ograniczeni. Olympus E-620 obok dobrej jakości obiektywów, posiada także grip pionowy. Olympus E-620 jest dobrą lustrzanką cyfrową, która oprócz wymienionych wyżej funkcji, posiada także możliwość obróbki zdjęc bezpośrednio w aparacie, bez konieczności obrabianai ich w komputerze.

Olympus E-620

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Olympus E-620


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.