Naprzód Samsung WB100 i WB550

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung WB100 i WB550

Samsung pzedstawił dwa nowe modele supercienkich aparatów kompaktowych, a mianowicie Samsung WB100 i WB550, oba z możliwością pełnego nastawienia manualnego i ogniskową zaczynającą się od 24 mm (ekw. 35 mm).

Samsung pzedstawił dwa nowe modele supercienkich aparatów kompaktowych, a mianowicie Samsung WB100 i WB550, oba z możliwością pełnego nastawienia manualnego i ogniskową zaczynającą się od 24 mm (ekw. 35 mm).

Samsung WB100 i  WB550

Oba kompakty mają najwyższej jakości 3'' ekran AMOLED o rozdzielczości 460 000 pikseli, który ma zdecydowanie lepszy kontrast oraz jasność niż większość ekranów TFT. Oba posiadają możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości HD (1280x720 przy 30 fps). Dużym plusem jest możliwość wstrzymania nagrywania, bez koniecznosci ukończenia całego widea.

Samsung WB100 i  WB550

Samsung WB100 to model z 5x zoomem optycznym 24-120 mm (ekwiw. 35 mm). Drugi model Samsung WB550, jako jeden z pierwszych na świecie, posiada obiektyw zaliczany do kategorii ultrakompaktowych aparatów z dziesięciokrotnym zoomem optycznym, zaczynającym na ogniskowej 24 mm (ekwiw. 35 mm). Oba modele odziedziczyly taki sam sposób stabilizacji obrazu Dual Image Stabilisaton, który korzysta z wygód stabilizacji optycznej i cyfrowej, w celu osiągnięcia ostrych zdjęć i podczas złych warunków oświetleniowych. Oba aparaty, oprócz kreatywnych trybów, proponują użytkownikowi także pełną kontrolę nad fotografowaną sceną - tryb priorytetu przesłony i czasu (S i A) oraz pełny manual (M). Samsung WB100 jeszcze dodatkowo posiada rozbudowany tryb obrazu (Advanced Picture Mode), w ktorym fotograf może delikatnie zmieniać zabarwienie zdjęcia nawet w już zrobionych zdjęciach.

Samsung WB100 i  WB550

Aparaty wyposażone są w technologię rozpoznawania sceny ("Smart Auto" - Scene Recognition), która automatycznie wybiera z 11 możliwości ustawień (np. portret, portret nocny, makro, kolorowe makro itp.) a to na podstawie warunków oświetleniowych. Kolejnym trybem, jest Face Detection, czyli rozpoznawanie twarzy, podczas którego zarówno ekspozycja, jak i ostrość jest ustawiania automatycznie na dane twarze, które się znalazły w kompozycji zdjęcia. Inne tryby zabraniają robienia zdjęć w przypadku, że np. fotografowana osoba ma zamknięte oczy, bądź nie uśmiecha się. Tryb "Beauty Shot" nadaje skórze delikatniejszy i czystszy wygląd. Nadzwyczajnym trybem jest "Frame Guide", dzięki któremu jakość waszych zdjęć nie będzie zależała od umiejętności obcych osób, które poprosiliście o zrobienie wam zdjęcia. W tym trybie, najpierw ustawicie oczekiwane przez was zdjęcie, które zapisze się jako szablon a następnie ustawi fotografie na wlaściwym miejscu i zrobi zdjęcie. Ciekawą właściwością, jaką posiadają oba aparaty, jest system bystrego albumu (Smart Album), który umożliwia w bardzo prostry i przejrzysty sposób organizować wasze fotografie. Dopracowana nawigacja, automatycznie segreguje zdjęcia biorąc pod uwagę czas, zawartowść lub kolor.

Samsung WB100 i  WB550

Rozbudowane możliwości obu aparatów, są jeszcze wzbogacone o tryb makro z najmniejszą możliwością ustawienia ostrości z odległości 5 cm, możliwość manualnego ustawiania ostrości oraz kilka trybów ekspozycji, które nie są zbyt często spotykane w aparatach kompaktowych. Nowe ultrakompaktowe aparaty Samsung WB100 i WB550, należą do kategorii aparatów codziennego użytku. Oferują rozbudowane możliwości wyboru trybów nastawienia a tym samym nie ograniczają waszej kreatywności i jakości zdjęć.

Samsung WB100 i  WB550

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Samsung WB100 i WB550


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.