Naprzód Nikon Coolpix L19 i L20

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix L19 i L20

Na rynek trafiły dwa nowe aparaty cyfrowe firmy Nikon: Nikon L19 i Nikon L20. Oba modele zaoferuja swojemu właścicielowi nie tylko podstatowe funkcje fotograficzne, ale i przyjemny dla oka design.

Na rynek trafiły dwa nowe aparaty cyfrowe firmy Nikon: Nikon L19 i Nikon L20. Oba modele zaoferuja swojemu właścicielowi nie tylko podstatowe funkcje fotograficzne, ale i przyjemny dla oka design. Nikon L19 i Nikon L20 są bardzo podobne, ale zasadnicza różnica tkwi w wielkości i rozdzielczości chipów L19 - 1/2,5" i 8 mpix (max. rozdzielczość 3264 x 2448 px) versus L20 - 1/2,33" i 10 mpix (max. rozdzielczość 3648 x 2736 px). Róznicom odpowiada inne rozstawienie ogniskowych, 3,6krotnego zoomu optycznego(odpowiednik 35 mm): L19 41-145 mm i L20 38-136 mm. Oba aparaty różnią się wielkością wyświetlacza z rozdzielczością 230 000 pikseli (L19 - 2,7'' versus L20 - 3,0'').

Nikon Coolpix L19 i L20

Z drugiej strony, oba kompakty łączy udany design, w niebieskim, czerwonym, bądź czarnym wykonaniu. Wielkość jest taka sama (96,5 x 61 x 29 mm) a minimalnie różnią się wagą 130 vs. 135 g. Ponieważ są to bardzo proste kompakty, nie należy od nich oczekiwać dużej ilości funkcji i możliwości nastawień. Mimo wszystko, mogą zaoferować wystarczająco dużo, aby zadowolić miej wymagających użytkowników.

Nikon Coolpix L19 i L20

Najciekawszą informacją, jest obecność kilku funkcji ułatwiających robienie zdjęć. Jest to przede wszystkim „prosta funkcja audio“ (Easy Auto Mode) z "automatyczną możliwością wyboru funkcji sceny“ (Scene Auto Selector), który analizując okoliczne warunki, dobierze najodpowiedniejsze ustawienie aparatu. Obok tej podstawowej funkcji, w apatach obecna jest także funkcja „systemu mądrego portretowania“ (Nikon's Smart Portrait System). Jest to przede wszystkim „redukcja efektu czerwonych oczu“; "rozpoznawanie twarzy" (Face-Priority AF), która umożliwia rozpoznanie i ustawienie ostrości według dwunastu twarzy znajdujących się na fotografowanej scenie; "Smile Mode" do uchwycenia uśmiechu oraz „funkcja rozpoznawania mrugnięcia“ (Blink Warning), kiedy na wyświetlaczu pojawi sie ostrzeżenie, że fotografowana osoba zdążyła mrugnąć.

Nikon Coolpix L19 i L20

Wszystko to dopełnia stabilizacja obrazu (Motion Detection), ktera automatycznie zmienia wielkość przesłony i jednocześnie zmienia wartość ISO (64-1600). D-Lighting poprawia jasność oraz kontrasty i tym samym pozwala na zachowanie wyraźnego do najmniejszego detalu zdjęcia. Za opracowanie zdjęć jest odpowiedzialny dobrej jakości procesor EXPEED. Nikon L19 i Nikon L20 oferują tylko trzy funkcje ekspozycji - auto, funkcja sceny oraz już wyżej wymieiona „funkcja automatycznego wyboru nastawienia“. Na szczęście, w obu modelach jest dostępna szeroka skala funkcji scenicznych, które pozwolą wam na rozwinięcie większej kreatywności (np. fajerwerki, sport, zachód słońca, jedzenie, panorama, makro, muzeum itp.).

Nikon Coolpix L19 i L20

Obok funkcji fotograficznych, w obu aparatach istnije możliwość nagrania wideo z dźwiękiem w formacie VGA do maksymalnej rozdzielczości (640 x 480 pikseli). Pamięć wewnętrzna 20MB dopełnia slot na karty SD/SDHC. Wygodą jest korzystanie przez aparaty z baterii 2xAA a producent twierdzi, że przy korzystaniu z akumulatorków, aparaty są w stanie wykonać do 630 zdjęć. Nowe aparaty kompaktowe Nikon Coolpix L19 i L20 nie zaoferują zaskakujących i niedostępnych u innych modeli funkcji, ale potrafią to, czego się od nich oczekuje – zrobienie dobrej jakości zdjęcia i podczas niesprzyjających warunków.

Nikon Coolpix L19 i L20

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 5

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Nikon Coolpix L19 i L20


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.