Naprzód Sony DSC-W230 i DSC-W290

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony DSC-W230 i DSC-W290

Nowymi modelami rodzinnych, kompaktowych aparatów cyfrowych firmy Sony, są DSC-W230 i DSC-W290, które gwarantują przyjemnośći satysfakcję z robienia zdjęć.

Nowymi modelami rodzinnych, kompaktowych aparatów cyfrowych firmy Sony, są DSC-W230 i DSC-W290, które gwarantują przyjemnośći satysfakcję z robienia zdjęć. Oba modele Sony DSC-W230 i DSC-W290 mają taką samą podstawę, którą stanowi 12mpix chip Super HAD CCD z maksymalną rozdzielczością 4000 x 3000 pikseli. Chip umożliwia nastawienie dużej czułości: od 80 do 3200 ISO. Za jakość opracowywanych zdjęć jest odpowiedzialny procesor BIONZ, który w rozszerzonej wersji jest także wykorzystywany w lustrzankach cyfrowych Sony Alpha.

Sony DSC-W230 i DSC-W290

Jak wiekszość przedstawionych modeli Sony, i DSC-W230 oraz DSC-W290 oferują tzw. inteligentny tryb audio – iAuto (Itelligent Auto Mode), który można używać wraz z pozostałymi trybami. Obok klasycznego, automatycznego nastawienia wartości ekspozycji, poprawia np. kolor skóry oraz zmniejsza rozmazanie zdjęć.

Sony DSC-W230 i DSC-W290

Równie przydatny może okazać się tryb iSCN (Intelligent Scene Recognition), czyli automatyczne dobieranie trybu i parametrów fotografowania do danego ujęcia. Praca tego układu będzie szczególnie pomocna w trudnych warunkach, takich jak portrety o zmierzchu czy zdjęcia pod światło. Ten tryb można używać w Audio lub w rozszerzonym ustawieniu Advanced, kiedy aparat automatycznie ustawi dwa zdjecia, jedno z ustawieniem normalnym, a drugie z ustawieniem optymalizowanym a tym samym możecie wybrać, jakie zdjecie bardziej Wam odpowiada.

Sony DSC-W230 i DSC-W290

Udoskonalony układ zastosowany w W290 nie tylko ustawia ostrość, parametry ekspozycji, balans bieli i kontroluje pracę lampy błyskowej ale także rozpoznaje uśmiech (detekcja uśmiechu). W tym trybie aparat wykonuje zdjęcie pod wpływem uśmiechu na twarzy fotografowanej osoby. Co ciekawe aparat daje możliwość regulacji progu uśmiechu i zastosowania osobnych ustawień dla osób dorosłych i dla dzieci

Sony DSC-W230 i DSC-W290

Aparat wykonuje zdjęcia w zakresie czułości 100-3200 ISO (przy pełnej rozdzielczości), co bez wątpienia ucieszy miłośników fotografowania w zastanym świetle, bez użycia lampy. W każdym momencie możemy też skorzystać z wbudowanego flasha. Ma on maksymalny zasięg błysku 3 metry i pracuje w następujących trybach: automatycznie, redukcja czerwonych oczu, lampa wyłączona, błysk wymuszony, synchronizacja z długimi czasami, automatyczna synchronizacja lampy błyskowej z jasnością otoczenia.

Sony DSC-W230 i DSC-W290

Modele Sony DSC-W230 i DSC-W290 mają wiele wspólnego, ale różnią się kilkoma elementami. Różnią się użytym obiektywem Carl Zeiss, który u DSC-W230 posiada zasięg 30-120 mm (odpowiednik 35 mm), tymczasem u wyższego modelu DSC-W290, ten zasięg jest 5krotnie większy (28-140 mm; odpowiednik 35 mm). DSC-W290 rejestruje filmy w wysokiej rozdzielczości HD 720p (1280x720 pikseli) z maksymalną prędkością 30 klatek na sekundę z dźwiękiem stereofonicznym. Oba modele są już dostępne w kilku kolorach.

Sony DSC-W230 i DSC-W290

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Sony DSC-W230 i DSC-W290


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.