Naprzód Olympus FE-3010 a FE-45

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus FE-3010 a FE-45

Nowe kompakty Olympus FE-3010 oraz FE-45 to przyjazne dla użytkownika i bogate w funkcje aparaty cyfrowe. Wspaniałe zdjęcia za przystępną cenę dzięki serii FE.

Nowe kompakty Olympus FE-3010 oraz FE-45 to przyjazne dla użytkownika i bogate w funkcje aparaty cyfrowe. Wspaniałe zdjęcia za przystępną cenę dzięki serii FE. Najnowsze modele dołączające do serii FE oferują obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym oraz do 12 megapikseli rozdzielczości. Posiadają 12 megapikseli dla wydruków nawet w formacie plakatowym.

Olympus FE-3010 a FE-45

FE-3010 i FE-45 oferują bogaty zestaw funkcji ułatwiających fotografowanie - począwszy od trybu Inteligentnej Automatyki i Technologii Zaawansowanej Detekcji Twarzy aż po Cyfrową Stabilizację Obrazu zapobiegającą poruszeniu zdjęć. Przeglądanie wykonanych już zdjęć i zarejestrowanych sekwencji wideo, można śledzić na 6.9cm/2.7” ekranie LCD. Oba modele mają chipy o wystarczającej rozdzielczości do druku fotgrafii w formacie A3 (30 x 40 cm).

Olympus FE-3010 a FE-45

Firma Olympus, jak większość producentów aparatów fotograficznych, w nowych modelach wychodzi z prostej zasady ułatwiającej obsługę. Jest to zintegrowany przewodnik po funkcjach tzw.“Jeden przycisk, jedna funkcja”. W przypadku tych modeli, jest to tryb Inteligentnej automatyki, która rozpoznaje pięć powszechnie fotografowanych rodzajów scen dobierając odpowiednio ustawienia aparatu, ostrość oraz ekspozycję W 19 tematycznych programach (16 w przypadku modelu FE-45) można uchwycić najróżniejsze sytuacje i miejsca np. podwodne zdjęcia szerokokątne, sztuczne ognie, portret na tle nocnej scenerii, przy świecach.

Olympus FE-3010 a FE-45

Dla mniej doświadczonych użytkowników, na pewno pomocnym będzie obecność fotograficznego przewodnika, który wyświetla na ekranie dostępne możliwości wyboru funkcji, jednocześnie informując i radząc jak uzyskać zdjęcie o najlepszej ekspozycji. Przewodnik jest dostępny po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Olympus FE-3010 a FE-45

Oba modele wyposażone są w ekrany o rozdzielczości 230 000 punktów i przekątnej 2,5'' (FE-45) lub 2,7'' (FE-3010). Poza wewnętrzną pamięcią aparatu, zdjęcia można zapisywać na kartach xD-Picture lub dzięki znajdującej się w komplecie przejściówce, na kartach microSD Card. Oba modele różnią się pod względem wyglądu. Olympus FE-45 ma rozmiary 93,8 x 61,5 x 26,7 mm i wagę 112 g (bez baterii i kart pamięci). Trochę lepiej wyposażony model FE-3010 ma o 4 gramy mniejszą wagę (bez baterii i kart pamięci) a także mniejsze rozmiary 93,0 x 55,8 x 20,1 mm.

Olympus FE-3010 a FE-45

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Olympus FE-3010 a FE-45


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.