Naprzód Olympus E-P2

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus E-P2

Informacje o tym, że Olympus przygotowuje następcę popularnego modelu E-P1, znanego także jako Pen, krążą po elektronicznym świecie już od końca lata.

Informacje o tym, że Olympus przygotowuje następcę popularnego modelu E-P1, znanego także jako Pen, krążą po elektronicznym świecie już od końca lata. Na dniach powinno nastać oficjalne przedstawienie, a my jak na razie przygotowaliśmy dla was pierwsze, ale jeszcze nie do końca potwierdzone informacje.

Olympus E-P2

Olympus E-P2

Olympus E-P2

Specyfikacje techniczne modelu EP-2 prawdopodobnie będą odpowiadały specyfikacjom nowego aparatu Olympus E-P1. Oznacza to, że powinien być wyposażony w 12 Mpix Live MOS. Główną zmianą, którą można zaobserwować na pierwszych zdjęciach, jest obecność wewnętrznego flesha, którego bardzo wyraźnie brakowało w modelu E-P1 . Kolejną innowacja ma być celownik elektroniczny EVF. Na niektórych zdjęciach wygląda jak wewnętrzny, ale znacznie częściej pojawiają się głosy, że aparat będzie posiadał wsparcie zewnętrznego celownika EVF, jak to ma miejsce chociażby w Panasonicu GF1. Może to potwiedzić zdjęcie, które jest umieszczone poniżej. Widać na nim także, że aparat zachowa całkiem przyjemne kompaktowe rozmiary. Dotychczasowy model EP-1 posiadał wejście na zewnętrzny celownik optyczny.

Olympus E-P2

Nowy Olympus E-P2 ma także posiadać szybszy autofokus, co było dość wyraźnym niedociągnięciem poprzedniego modelu E-P1. Na targu ma być dostępna jedynie czarna wersja, chociaż na fotografiach dominuje aparat w srebrnym kolorze. W każdym bądź razie, firma Panasonic , a szczególnie jej model Lumix GF1 powinien mieć się na uwadze, ponieważ nowy EP-2 może być dla niego bardzo silną konkurencją.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Olympus E-P2


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.