Naprzód Kodak EasyShare M1033

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak EasyShare M1033

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Każda firma, która zajmuje się produkcją aparatów cyfrowych, ma chociaż jeden model, który jest przeznaczony do masowej sprzedaży. Modele te wyróżniają się najczęściej dostępną ceną i łatwą obsługą.

Każda firma, która zajmuje się produkcją aparatów cyfrowych, ma chociaż jeden model, który jest przeznaczony do masowej sprzedaży. Modele te wyróżniają się najczęściej dostępną ceną i łatwą obsługą. Dzisiaj popatrzymy właśnie na taki aparat, który proponuje firma Kodak, a dokładna nazwa to EasyShare M1033.

Kodak EasyShare M1033

Cała obudowa aparatu jest zrobiona z metalu, co u tej klasy aparatów nie jest standardem. Wygląd aparatu jest bardzo udany a jakość użytych materiałów jest także ponad przeciętna. Z tyłu znajduje się 3 calowy ekran LCD, który posiada dobrą grafikę i jest bardzo czytelny nawet na słońcu. Jeśli chodzi o matrycę to najwyższa rozdzielczość wynosi 10 MPx, 3x optyczny i 5x cyfrowy zoom. Głównie rozdzielczość matrycy jest ponad przeciętna, w tej klasie zwyczajem bywa 8 MPx. Wymiary aparatu to 94 x 58 x 21 mm i waga 150 g, także oznaczenie kompakt jest tutaj bardziej niż na miejscu. Dzięki jakościowym materiałom aparat bardzo dobrze się trzyma i obsługuje, guziki mają wystarczającą wielkość i dostępność. Pamięć wewnętrzna wynosi 32 MB i aparat obsługuje karty pamięciowe typu Secure Digital Card. Możesz także nagrać wideo z dźwiękiem i to z największą rozdzielczością 640 x 320 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę (fps).

Kodak EasyShare M1033

Kodak EasyShare M1033

A teraz trochę o szybkości. Jest ona dobrym poziomie, ale czas migawki jest długi i po naciśnięciu guzika musisz chwilkę poczekać na pokazanie się zdjęcia. Czas reakcji między poszczególnymi zdjęciami jest stosunkowo dobry, tak samo jak flesz. Trochę nas rozczarowało fotografowanie multi, aparat robi tylko 1.5 zdjęcia na sekundę. Flesz jest wbudowany i posiada redukcję czerwonych oczu. Aby podłączyc aparat do komputera, wystarczy tylko kabel USB, który jest częścią wyposażenia. Jakość 10 MPx zdjęć jest w sumie dobra, kolory są ostre i realistyczne, ale niestety z powodu tak dużej rozdzielczości posiadają bardzo mało detali. Jakość nagrania wideo jest już lepsza, wszystko jest ostre i płynne. Najwyższa czułość wynosi ISO 3200, ale już od granicy 800 na zdjęciach widoczne są różne ruchy i zamazania. Z naładowaną baterią możesz zrobić, aż 220 zdjęć, a wbudowana stabilizacja obrazu jest doskonała.

Kodak EasyShare M1033

Podsumowując to Kodak EasyShare M1033 bardzo się nam podobał. Posiada atrakcyjną metalową obudowę, duży ekran i dobre zdjęcia. Jednak mają one mało detali, co jest wyjątkowe, głownie kiedy weźmiesz pod uwagę dużą rozdzielczość. Trochę nas rozczarował czas migawki, który jest bardzo długi. Cena aparatu na polskim rynku wynosi mniej więcej 600 PLN.

Kodak EasyShare M1033

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Kodak EasyShare M1033


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.