Naprzód Nikon Coolpix S630

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S630

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się bliżej kompaktowemu aparatowi Nikon Coolpix S630, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny kompakt, ale wyposażony jest w zoom optyczny oraz wysoką jakość dopracownia całości.

W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się bliżej kompaktowemu aparatowi Nikon Coolpix S630, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny kompakt, ale wyposażony jest w zoom optyczny oraz wysoką jakość dopracownia całości.

Nikon Coolpix S630

Z desingowe strony, jest to standardowy kompakt, który wygląda jak większość członków jego rodziny z modelowej serii Coolpix S. Materiały z jakich jest wykonany, są calkiem dobrej jakości a w ręce sprawia wrażenie pewnego i wytrzymałego na jekiekolwiek uszkodzenia. Jego rozmiary to: (53 x 90 x 23 mm) i waga 146 g czynia z niego idealnego towarzysza podróży, który nie zabierze dużo miejsca i będziecie mieć go nieustale pod ręką. Model wykorzystuje matrycę 12 MPx ale przede wszystkim świetny 7x zoom optyczny, co nie jest zbyt popularne w przypadku aparatów kompaktowych. Z tyłu umieszczony jest ekran LCD o przekątnej 2.7'', który jest dostatecznie ostry i czytelny nawet na bezpośrednim słońcu. W modelu brakuje celownika optycznego, ale na szczęście ekran ma dobre pokrycie z obrazem rzeczywistym, dlatego fotografuje sie przez niego bardzo dobrze. Obok ekranu znajduje się przejrzysty panel sterujący składający się z dużego okrągłego sterownika oraz czterech dodatkowych przycisków.

Nikon Coolpix S630

Największa rozdzielczość fotografii w MPx to 3648 x 2736 pikseli a aparat poradzi sobie i z rejestracją widea i z dźwiękiem w najwyższej rozdzielczości 640 x 480 pikseli z szybkością 30 zdjęc na sekundę (fps). Możecie także zrobić zdjęcia w rozdzielczości 320 x 240 pikseli przy tej samej szybkości. Efekt czerwonych oczu jest korygowany w zaawansowanym trybie Priorytet AF-twarz, który pozwala szybko wykryć do 12 zarysów twarzy w kadrze i ustawić na nie ostrość, a następnie usuwa czerwony kolor oczu związany z błyskiem lampy w momencie wykonywania zdjęcia. Mocno zacienione obszary kadru w celu uratowania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod silne światło rozjaśnia funkcja D-Lighting. Jakość fotografii jest na bardzo wysokim poziomie, ale od rozdzielczości 12 MPx oczekiwaliśmy trochę więcej. Największy problem był z szumami i to w niskim nastawieniu czułości ISO. (nastawienie od 400 do najwyższego ISO 6400. Doceniliśmy jakość wbudowanego flesza, z redukcją efektu czerwonych oczu. Zintegrowana pamięć 45 MB oraz dodatkowo slot na karty typu SDHC i Secure Digital. Do dyspozycji jest cała paleta wariantów kolorystycznych. Nas najbardziej zachwyciła srebrna.

Nikon Coolpix S630

Nikon Coolpix S630

Nikon Coolpix S630 jest dobrej jakości aparatem kompaktowym, który przede wszystkim przekona do siebie swoim 7x zoomem optycznym. Jakość fotografii jest na dość wysokim poziomie a całościowo byliśmy z niego zadowoleni.

Nikon Coolpix S630

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Nikon Coolpix S630


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.