Naprzód Nikon Coolpix S230

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix S230

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się bliżej kompaktowemu aparatu Nikon Coolpix S230, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny kompakt, ale wyposażony jest w interfejs dotykowy, który bardzo ułatwia z nim pracę.

W dzisiejszej recenzji przyjrzymy się bliżej kompaktowemu aparatu Nikon Coolpix S230, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny kompakt, ale wyposażony jest w interfejs dotykowy, który bardzo ułatwia z nim pracę.

Nikon Coolpix S230

Z desingowe strony, jest to standardowy kompakt, który wygląda jak większość członków jego rodziny z modelowej serii Coolpix S. Materiały z jakich jest wykonany, są calkiem dobrej jakości a w ręce sprawia wrażenie pewnego i wytrzymałego na jekiekolwiek uszkodzenia. Jego rozmiary to: 55.5 x 89.5 x 18 mm a waga to jedyne 100g. Elegancki aparat dzięki połączeniu dotykowego ekranu LCD z podstawowymi przyciskami obsługi, jest jednocześnie modnym gadżetem i łatwym w obsłudze aparatem. Wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 mln pikseli, 3-calowy dotykowy monitor LCD, z funkcjami odręcznego wprowadzania notatek i rysunków, funkcją Automatycznego wyboru programu tematycznego oraz systemem zdjęć portretowych. W modelu brakuje czytnika optycznego, ale na szczęście ekran ma dobre pokrycie z obrazem rzeczywistym, dlatego fotografuje sie przez niego bardzo dobrze. Obok ekranu umieszczony jest podstawowy panel sterujący, który składa się z dwuch przycisków. Monitor dotykowy pozwala przewijać zdjęcia, wystarczy dotknąć go palcem. Natomiast w celu ustawienia ostrości i ekspozycji wystarczy dotknąć obiektu widocznego na ekranie.

Nikon Coolpix S230

Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym zapewnia wyjątkową precyzję i niezwykłą wyrazistość obrazu, a wysoka rozdzielczość 10 mln pikseli pozwala rejestrować zdjęcia o wyjątkowej szczegółowości, swobodnie przycinać fotografie oraz sporządzać zachwycające wydruki o rozmiarze plakatu. Cztery funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu automatycznie ograniczają rozmycie zdjęć na cztery sposoby. Elektroniczna redukcja drgań łagodzi wpływ poruszenia aparatu. Wysoka czułość ISO (do 2000) umożliwia wykonywanie nierozmytych zdjęć szybko poruszających się obiektów nawet przy słabym oświetleniu. Efekt czerwonych oczu jest korygowany w zaawansowanym trybie Priorytet AF-twarz, który pozwala szybko wykryć do 12 zarysów twarzy w kadrze i ustawić na nie ostrość, a następnie usuwa czerwony kolor oczu związany z błyskiem lampy w momencie wykonywania zdjęcia. Mocno zacienione obszary kadru w celu uratowania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod silne światło rozjaśnia funkcja D-Lighting. Szybki Retusz pozwala udoskonalić zdjęcie wykonane w trudnych warunkach, aby było ostre i wyraźne. Oryginalne zdjęcie pozostaje niezmienione, a aparat szybko tworzy jego duplikat, z najlepszymi ustawieniami kontrastu i nasycenia. Aparat zasilany jest dedykowanym akumulatorem litowo-jonowym. Zdjęcia mogą być zapisywane w pamięci wewnętrznej aparatu (ok. 44 MB) lub na kartach pamięci SD/SDHC.

Nikon Coolpix S230

Nikon Coolpix S230

Nikon Coolpix S230 jest dobrym aparatem kompaktowym, który przoduje przede wszystkim w kompaktowych rozmiarach, całkiem udanym designu oraz świetnym dotykowym interfejsu, które wyraźnie ułatwia ustawienie aparatu. Jakość fotografii jest na dość wysokim poziomie a całościowo byliśmy z niego zadowoleni.

Nikon Coolpix S230

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Nikon Coolpix S230


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.