Naprzód Olympus Mju Tough 6010

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Olympus Mju Tough 6010

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Wytrzymały aparat kompaktowy Olympus Mju Tough 6010 to właściwie nowy upgrade modelu 6000, który został wzbogacony o kilka nowych funkcji. Co prawda co poziomowi zdjęć pozostaje jeszcze dużo do życzenia, ale za to jest bardzo wytrzymały.

Wytrzymały aparat kompaktowy Olympus Mju Tough 6010 to właściwie nowy upgrade modelu 6000, który został wzbogacony o kilka nowych funkcji. Co prawda co poziomowi zdjęć pozostaje jeszcze dużo do życzenia, ale za to jest bardzo wytrzymały, co w tej kategorii aparatów jest niezmiernie ważne.

Olympus Mju Tough 6010

Oprócz magicznych filtrów odkryjecie także większą rozdzielczość z 10 na 12MPx. Olympus nie jest już firmą, która mogłaby pochwalić się wytrzymałymy aparatami. Pod tym względem mają co powiedzieć Canon i Panasonic. Design nowego modelu jest bardzo udany i wygląda praktycznie identycznie jak jego poprzednik. Jego rozmiary to 63.4 x 95.3 x 22.4 mm i waga 149 g dają dość rozumne wartości. Jego wytrzymałość możecie sprawdzić zrzucając go z wysokości 1.5m. Jest odporny na wodę a to do głębokości 3m i wytrzyma temperaturę do -10 stopni. Jak już pisaliśmy, model posiada największą rozdzielczość 12 MPx oraz obiektyw z 3.6x zoomem optycznym. Z tyłu znajduje się ekran LCD o przekątnej 2.7-cala, który jest wystarczająco ostry i dobrze czytelny nawet na bezpośrednim świetle słonecznym. Obok ekranu znajduje się panel sterujący, który składa się z czterech przycisków obok których odnajdziecie także przycisk do nastawiania zoomu.

Olympus Mju Tough 6010

Olympus Mju Tough 6010

Pozostałe elementy sterujące umieszczone są klasycznie na górze aparatu. Podczas fotografowania możecie skorzystać z kilku trybów, takich jak beauty shot, intelligent auto. Istnieje także możliwość rejestracji wideo, ale niestety nie w rozdzielczości HD. Model posiada także magiczne fitry, które sprawią, że wasze fotografie staną się jeszcze bardziej wyjątkowe. Znajdziecie tu filtry Pop Art, fish-eye, pinhole oraz black & white cut-out. Prędkość fotografowania jest średnia, ale i tak lepsza niż poprzedniego modelu 6000. Pierwszej fotografi doczekacie się po czasie 2.1s. Jakość zdjęć nie jest oszałamiająca i pod tym względem znajdziecie na targu znacznie lepsze urządzenia. Tak samo jak model 6000, tak i 6010 ma tendencję do przeeksponowywania zdjęć w bardzo jasnych warunkach oświetleniowych i nie byliśmy zadowoleni z ISO, ponieważ jakakolwiek wartość nad 400 jest już niewystarczająca. Najwyższa wartość czułości ISO to ISO 1600. Wideo jest także na średnim poziomie. Ale nie o to przecież chodzi w tym aparacie. Jego naważniejszą funkcją ma być wytrzymałość, a z tym Olympus Mju Tough 6010 poradzi sobie na medal.

Olympus Mju Tough 6010

Cena tego wytrzymałego kompaktu to ok. 400 zł i jeżeli mielibyśmy dokonać wyboru między tym aparatem a modelem 6000, nasz wybór padłby na Mju Tough 6010. Jest troszkę droższy, ale oferuje chociażby lepszą rozdzielczość oraz ostrzejsze zdjęcia.

Olympus Mju Tough 6010

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Olympus Mju Tough 6010


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.