Naprzód Canon PowerShot SD1200 IS

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon PowerShot SD1200 IS

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Aparat musi przyciągnąć waszą uwagę już po pierwszym spojrzeniu, co na pewno potrafi prezentowany dzisiaj aparat, a mianowicie Canon PowerShot SD1200 IS.

W ostatnich czasach w przypadku aparatów kompaktowych bardzo dużą rolę odgrywa ich wygląd. Aparat musi przyciągnąć waszą uwagę już po pierwszym spojrzeniu, co na pewno potrafi prezentowany dzisiaj aparat, a mianowicie Canon PowerShot SD1200 IS.

Canon PowerShot SD1200 IS

Aparat od razu przyciągnął naszą uwagę dzięki dość nietypowemu kolorowi. Jego design jest bardzo udany, a aparat sprawia wrażenie świeżego i odpornego na uszkodzenia. Jego rozmiary to 89 x 55 x 22 mm i waga 120 g, co daje bardzo przyjemne wartości i sprawia, że nie będziecie mieć najmniejszych problemów z jego transportem. Aparat wyposażony jest w 10 MPx oraz obiektyw z 3x zoomem optycznym, co jest dość standardowe i wskazuje na to, że aparat jest przeznaczony przede wszystkim dla początkujących. Z tyłu znajdziecie ekran LCD o przekątnej 2.5-cala, który jest wystarczająco ostry, a fotografowanie przez niego jest bardzo wygodne. Nad ekranem znajduje się celownik, co jest dość nietypowe dla aparatów z tej kategorii. Do plusów tego modelu należy zaliczyć bardzo proste korzystanie oraz dobrą ergonomię. Obok ekranu znajdziecie panel sterujący, który składa się z okrągłego przycisku oraz trzech dodatkowych przycisków służących do przechodzenia z trybu fotografowania na tryb rejestrowania filmików. Pozostałe elementy znajdują się w górnej części aparatu.

Canon PowerShot SD1200 IS

Canon PowerShot SD1200 IS

Największa rozdzielczość zdjęć to 3648 x 2736 pikseli i możecie oczywiście nagrywać wideo i z dźwiękiem w najwyższej rozdzielczości 640 x 480 pikseli przy szybkości 30 klatek na sekundę (fps). Możecie także wybrać oszczędniejszą rozdzielczość 320 x 240 pikseli, a widea są zapisywane w klasycznym formacie AVI (Motion JPEG). Za dobrą ostrość zdjęć odpowiada system stabilizacji obrazu oraz technologia Face Detection, która odpowiada za doskonałą jakość portretów. Za szybkość aparatu odpowiada DIGIC 4 Image Procesor. Menu jest praktycznie identyczne jak u większości aparatów z serii PowerShot, co oznacza, że jest bardzo proste, szybkie i bezproblemowe w obsłudze. Szybkość aparatu jest całkiem niezła i pierwszego zdjęcia doczekacie się po czasie 1.5s a do tego z pełnym autofocusem 0.501 - 0.600 sec. Czas pomiędzy pojedynczymi zdjęciami to 2.04 sec. Energii dostarcza bateria typu lithium-ion o mocy 1,000mAh, która jest w stanie wykonać do 260 zdjęć. Jakość zdjęć i wideo w zupełności odpowiada oferowanej rozdzielczości.

Canon PowerShot SD1200 IS

Canon PowerShot SD1200 IS

Canon PowerShot SD1200 IS to dobry aparat, z którym praca była wielką przyjemnością. Jest bardzo prosty, bezproblemowy i można nim operować korzystając tylko z jednej ręki. Przy jakości jaką oferuje jest do zdobycia za dość przystępną cenę 200 dolarów.

Canon PowerShot SD1200 IS

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Canon PowerShot SD1200 IS


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.